2020 Week #2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Girls Division I |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Olentangy Orange |
2 |
68 |
|
|
|
|
2 |
Bishop Watterson |
1 |
68 |
|
|
|
|
3 |
Olentangy Liberty |
2 |
60 |
|
|
|
|
4 |
Dublin Coffman |
2 |
48 |
|
|
|
|
4 |
New Albany |
1 |
48 |
|
|
|
|
4 |
Pickerington North |
|
48 |
|
|
|
|
7 |
Olentangy |
|
41 |
|
|
|
|
8 |
Upper Arlington |
|
25 |
|
|
|
|
9 |
Hilliard Davidson |
|
15 |
|
|
|
|
10 |
Hilliard Bradley |
|
10 |
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
Westerville North, Marysville, Gahanna-Lincoln |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Girls Division II |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Granville |
6 |
48 |
|
|
|
|
2 |
Bloom Carroll |
|
32 |
|
|
|
|
3 |
Jonathan Alder |
|
25 |
|
|
|
|
4 |
Worthington Christian |
|
24 |
|
|
|
|
5 |
Hartley |
|
24 |
|
|
|
|
6 |
Buckeye Valley |
|
11 |
|
|
|
|
7 |
London |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Girls Division III |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Grandview Heights |
3 |
57 |
|
|
|
|
2 |
The Wellington School |
|
52 |
|
|
|
|
3 |
Fisher Catholic |
2 |
51 |
|
|
|
|
4 |
Fairbanks |
1 |
47 |
|
|
|
|
5 |
Columbus Academy |
1 |
25 |
|
|
|
|
6 |
Bishop Ready |
|
20 |
|
|
|
|
7 |
Johnstown Monroe |
|
15 |
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
Liberty Union |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Boys Division I |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Boys Division II |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Granville |
5 |
39 |
|
|
|
|
2 |
Bloom Carroll |
|
26 |
|
|
|
|
3 |
Buckeye Valley |
1 |
21 |
|
|
|
|
4 |
Bexley |
|
20 |
|
|
|
|
5 |
St. Francis Desales |
|
16 |
|
|
|
|
6 |
Bishop Watterson |
|
16 |
|
|
|
|
7 |
London |
|
12 |
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
Johnstown Monroe (5), Jonathan Alder (5), River Valley (3), Hamilton Township (2), Amanda Clearcreek (2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Boys Division III |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Worthington Christian |
6 |
40 |
|
|
|
|
2 |
Grandview Heights |
1 |
27 |
|
|
|
|
3 |
Columbus Academy |
|
26 |
|
|
|
|
4 |
Fairbanks |
|
17 |
|
|
|
|
5 |
Wellington |
|
16 |
|
|
|
|
6 |
Tree of Life |
|
12 |
|
|
|
|
7 |
Grove City Christian |
|
6 |
|
|
|
|