Central District Girls Division I |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Bishop Watterson |
7 |
104 |
|
|
|
|
2 |
New Albany |
3 |
91 |
|
|
|
|
3 |
Olentangy Orange |
|
67 |
|
|
|
|
4 |
Pickerington North |
|
63 |
|
|
|
|
5 |
Dublin Coffman |
|
61 |
|
|
|
|
6 |
Olentangy Orange |
|
57 |
|
|
|
|
7 |
Olentangy Liberty |
|
46 |
|
|
|
|
8 |
Upper Arlington |
|
35 |
|
|
|
|
9 |
Hilliard Davidson |
|
18 |
|
|
|
|
10 |
Hilliard Bradley |
|
13 |
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
Delaware-Hayes, Big Walnut, Gahanna-Lincoln |
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Girls Division II |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Granville |
6 |
48 |
|
|
|
|
2 |
Bexley |
|
32 |
|
|
|
|
3 |
Bishop Hartley |
|
24 |
|
|
|
|
3 |
Bloom Carroll |
|
24 |
|
|
|
|
5 |
Jonathan Alder |
|
23 |
|
|
|
|
6 |
Worthington Christian |
|
17 |
|
|
|
|
7 |
Buckeye Valley |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Girls Division III |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Grandview Heights |
3 |
57 |
|
|
|
|
2 |
The Wellington School |
|
52 |
|
|
|
|
3 |
Fisher Catholic |
2 |
51 |
|
|
|
|
4 |
Fairbanks |
1 |
47 |
|
|
|
|
5 |
Columbus Academy |
1 |
25 |
|
|
|
|
6 |
Bishop Ready |
|
20 |
|
|
|
|
7 |
Johnstown Monroe |
|
15 |
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
Liberty Union |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Boys Division I |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Pickerington North |
10 |
117 |
|
|
|
|
2 |
Olentangy Liberty |
1 |
92 |
|
|
|
|
3 |
Olentangy Berlin |
|
88 |
|
|
|
|
4 |
Dublin Jerome |
|
80 |
|
|
|
|
5 |
Olentangy Orange |
|
72 |
|
|
|
|
6 |
New Albany |
|
48 |
|
|
|
|
7 |
Upper Arlington |
|
42 |
|
|
|
|
8 |
St Charles |
|
21 |
|
|
|
|
9 |
Dublin Scioto |
|
16 |
|
|
|
|
10 |
Thomas Worthington |
|
16 |
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
Hilliard Darby, Worthington Kilbourne, Westerville South, Westerville North, Hilliard Davidson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Boys Division II |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Granville |
6 |
42 |
|
|
|
|
2 |
Columbus St. Francis DeSales |
|
28 |
|
|
|
|
3 |
Bloom Carroll |
|
26 |
|
|
|
|
4 |
Buckeye Valley |
|
26 |
|
|
|
|
5 |
Bishop Watterson |
|
17 |
|
|
|
|
6 |
Johnstown-Monroe |
|
12 |
|
|
|
|
7 |
Bexley |
|
6 |
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
Hamilton Township (3), River Valley (3),London (2), Bishop Hartley (1) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Boys Division III |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Worthington Christian |
7 |
56 |
|
|
|
|
2 |
Grandview Heights |
|
42 |
|
|
|
|
3 |
Columbus Acad. |
|
32 |
|
|
|
|
4 |
Fairbanks |
|
26 |
|
|
|
|
5 |
Wellington |
|
21 |
|
|
|
|
6 |
Tree of Life |
|
16 |
|
|
|
|
7 |
Grove City Christian |
|
10 |
|
|
|
|